Як підготувати автомобіль до весни?

Не встигли «перевзути» авто до зими та провести всі інші маніпуляції щодо захисту від ожеледиці та морозів, як уже час готуватися до весни? Не хвилюйтеся: завдяки нашій статті ви зустрінете весну у повній бойовій готовності.

Навіщо взагалі потрібно готувати машину до весни? Ось основні причини:

  • Специфічні умови експлуатації. Взимку двигун авто працює при максимальних навантаженнях, пробуксовування – звичайна справа. А ще морози та хімічні реагенти на дорогах негативно впливають на агрегати. Без діагностики в кінці зими не обійтися: вона допомагає визначити вразливі місця, що з’явилися.
  • Швидка витрата олії та технічних рідин. Зміна сезону – час простежити, як витрачаються моторне масло та важливі рідини. Важливо, щоб їхній рівень був оптимальним, щоб не було протікання або перевитрати. Так ви попередите серйозні проблеми в роботі двигуна та інших механізмів автомобіля.
  • Бруд – як зовні, так і в салоні. За зиму машина неабияк забруднюється, під капотом утворюється кірка із засохлого бруду, в салоні багато сміття. Все це потрібно прибрати, а ще перевірити, чи немає забруднень на внутрішніх механізмах та деталях. Нерідко саме пил, пісок і бруд спричиняють складні поломки.

З чого розпочати підготовку авто до весни?

З найпростішого – ретельного миття кузова, підкапотного простору та чищення салону. Як тільки розтане останній сніг і на дорогах вже не буде бруду та сльоти, вирушайте в автомийку і упорядковуйте авто. Це потрібно не тільки для покращення естетичного вигляду, але й для захисту автомобіля від низки проблем:

  • Корозії. У хімічних реагентах, якими посипають дорожні покриття взимку, багато компонентів, що роз’їдають. Вони провокують корозію та руйнують оригінальне лакофарбове покриття. Ретельне миття дозволить очистити капот і простір під кузовом від залишків цих реагентів.
  • Мікротріщин та дефектів лакофарбового покриття. Миття у поєднанні з поліруванням захищає покриття кузова від зовнішніх негативних факторів. І навіть якщо на ньому вже є невеликі дефекти, то після миття та полірування вони практично не видно. А вам не доведеться найближчим часом витрачатися на фарбування авто.
  • Неприємних запахів у салоні, піску та бруду у багажнику. Очищення салону і багажника дозволяє усунути сміття, що скупчилося, прибирає запахи, плями і розлучення, повертає автомобілю більш привабливий вигляд. Машина виглядає як нова, чистота зберігається протягом декількох місяців.

А ще потрібно приділити увагу склоочисникам: за зиму їхні леза стають тупими та залишають сліди на склі. Краще купити нові склоочисники – коштують вони недорого.

Замініть усі робочі рідини

Чомусь цей момент упускають навіть ті автовласники, які ретельно дбають про свої авто. Міняти моторну олію, охолодну та інші рідини потрібно з урахуванням регламенту, який пропонує виробник автомобіля. Усі терміни заміни докладно розписані в посібниках, жодних труднощів із цим немає.

Ось що потрібно зробити на початку весни:

  • Перевірити рівні моторного масла та всіх технічних рідин, а також оцінити їх стан. 
  • Ретельно оглянути повітряний та паливний фільтри, замінити їх за потреби.
  • Замінити олія та технічні рідини, якщо плануються високі навантаження.

Перевірте гальмівні диски та колодки

Взимку ви частіше гальмуєте, та й взагалі щодня стикаєтесь зі складними погодними умовами. Через це гальмівні диски та колодки зношуються швидше. Щоб не було проблем із гальмівною системою, перевірте її елементи:

  • Переконайтеся, що гальмівний шлях не змінився і немає навіть незначних протікань.
  • Прислухайтеся до роботи авто при гальмуванні: не повинно бути скрипу та скрегота.
  • Оцініть стан педалі гальма. Якщо вона туга чи м’яка, то є несправності. 

Справна гальмівна система – це запорука вашої безпеки на дорозі. Тому перевіряти її стан потрібно кілька разів на рік.