Як захистити лакофарбове покриття автомобіля?

Свіжа фарба на авто – це не лише про естетику. Лакофарбове покриття має багато завдань:

  • захистити корпус від впливу зовнішніх факторів;
  • уповільнити поширення на кузові корозії;
  • забезпечити пасивну безпеку. 

При цьому лакофарбове покриття – крихке, воно потребує правильного догляду. Якщо його не забезпечити, то фарба швидко пошкодиться: з’являться дрібні відколи та подряпини. А далі – пошкодження на внутрішній шар обробки кузова. Він почне іржавіти, знос прискориться, доведеться знову перефарбовувати авто. Послуга ця не дешева.

Але чому лакофарбове покриття зношується та пошкоджується?

Є кілька основних причин:

  • Комахи. На кузов постійно сідають комахи, після яких залишаються плями (їх складно вивести). Але проблема не в естетиці, а в тому, що в слідах від комах є кислота, що руйнує захисний лакофарбовий шар. Паливо і моторне масло. Такі рідини – слабкі розчинники. Коли вони потрапляють на корпус, залишають жирні сліди і пошкоджують шар фарби.
  • Пташиний послід. Під сонячними променями його мікроелементи вступають у слабку хімічну реакцію, що негативно позначається на лакофарбовому покритті.
  • Діготь, смола та гудрон. Влітку дорожнє покриття нагрівається, підвищується ризик забруднити автомобіль розігрітими смолою або дьогтем, які складно відмити.
  • Неякісне або некоректне миття. Використовувати агресивні засоби або невідповідний інвентар при миття кузова авто не можна. Миття краще довірити фахівцям.

Не можна забувати і про механічні пошкодження. Пошкодити шар фарби можна при неправильному паркуванні (якщо зачепити будь-які предмети) або під час їзди по дорожньому покриттю з гравієм і піском з великими частинками.

Як захистити покриття?


Є кілька способів захисту лакофарбового покриття. У кожного свої плюси та особливості:

  1. Рідке скло. Недорогий спосіб захистити кузов машини. Цей полімер наносять губкою. Висихає він за кілька годин і виглядає ідеально: автомобіль сяє. Рідке скло захищає кузов від бруду, частинок у пилу, посліду птахів, бітуму та вологи. Тримається покриття до року, і непогано захищає лак і фарбу.
  2. Керамічне покриття, або нанокераміка. На кузов наносять частинки оксиду титану та діоксиду кремнію. Покриття коштує дорожче за рідке скло, схоже з ним, але служить до двох років. З плюсів – міцність і стійкість до сколів, подряпин, лугів, кислот, УФ-променів та іржі. Можна нанести декілька шарів.
  3. Рідка гума. Це мастика з емульсії, у складі якої суміш бітуму та полімерів. Наноситься легко – з аерозольного балону. Захищає кузов від усіх зовнішніх факторів, не міхуриться під сонцем, не псує заводську фарбу і не боїться агресивних з’єднань. Його легко зняти, що цінують любителі тюнінгу.
  4. Плівка з вінілу. Робить кузов авто яскравішим і помітнішим. Але при всій своїй привабливості захищає лак і фарбу лише від незначних подряпин. Причина – мала товщина шару плівки (100 мікронів). Його легко порвати та розрізати, а сам процес обклеювання складний, що позначається і на вартості. Але поціновувачам подобається.
  5. Поліуретанова плівка. Більш щільна порівняно з вінілом (від 150 мікрон), та й виглядає краще. Але й ціна висока. Нагадує гуму, добре тягнеться і рветься насилу, надійно захищає лак і фарбу від каменів, піскоструму, ультрафіолету, бруду та інших зовнішніх факторів. При цьому не змінює вигляд кузова – прозоре, не жовтіє і не каламутніє з часом.

Який варіант захисту підійде вам?

  • Тут потрібно орієнтуватися на два основні фактори – бюджет і ваші уподобання:
  • Якщо грошей небагато, а захистити лакофарбове покриття автомобіля хочеться як мінімум на рік, то сміливо вибирайте рідке скло. Воно непогано справляється зі своїми захисними функціями. А якщо зробити його в перевіреному автосервісі, то результат вас радуватиме довше року. Вистачає грошей, і ви готові захистити лакофарбове покриття по максимуму? Тоді вибирайте нанокераміку чи поліуретанову плівку. Ці матеріали при правильному нанесенні в умовах сервісу служать кілька років і протистоять всім видам негативних зовнішніх факторів. Шукаєте тимчасовий захист для лаку та фарби на кузові? Хочете стати помітнішим у потоці? Полюбляєте експерименти? Тоді спробуйте рідку гуму чи вінілову плівку.